Absent Code attribute in method that is not native or abstract in class cozumu

sorucevap
 • Turgay Can
 • Tarih

  07 Jul, 2014
 • Yorum

  0
 • Görüntüleme

  1110
 • İndirme

  0

Absent Code attribute in method that is not native or abstract in class cozumu

Merhabalar,

NetBeans üzerinde uygulama geliştirirken küçük bir refactor yaptım ve bazı sınıfların paketlerini değiştirdim, paketler altınada yeni sınıflar ekledim. Uygulamayı çalıştırdığımda aşağıdaki gibi istisna(exception) fırlattığını gördüm loglarda. Uygulamayı durdurdum sanırım hot swap yapmadı dedim. Sonra yeniden başlattım uygulamayı lakin hala devam ediyordu!

java.lang.ClassFormatError: Absent Code attribute in method that is not native or abstract in class 

Çözüm : NetBeans IDE'nin cache'ini kontrol ettiğimde hala eski paketlerin kaldığını ve değişiklikleri algılamadığını farkettim. Önce inceden bir sızı ile içimi döktüm IDE'ye karşı sonra ise olayı çözmeye koyuldum.

İlk iş NetBeans Cache klasörünü bulmak oldu ;

C:\Users\Administrator\AppData\Local\NetBeans\Cache

Bendeki path'i böyle idi. Sonra Cache altını sıkıntı olabilir diye önce yedekledim, sonra komple uçurdum. İşi biraz daha sağlama almak içinde sınıf içinde bir boşluk bırakıp, sonrada sınıf ismini değiştirip(opsiyonel) tekrar kaydettim. En son olarakta uygulamanın build klasörünü kökünden uçurdum :)

Sonra uygulamamı tekrar başlattım.

Herşey düzelmiş oldu! Bu tür saçmalıklar alırsanız, aklınızda bulunsun. Yazı içinde bir iki noktadaki değişiklik ilede çözüme ulaşabilme ihtimaliniz yüksek ;)

0 Yorum..

Yorum yapmak için "Giriş yapın" yada "Misafir üye" olarak yorum yapabilirsiniz.

Yorum Yap